تقاضا برای کراس‌اوور تریل‌بلیزر چهار برابر بیشتر از انتظار شورلت!

زمانی که سال گذشته شورلت کراس‌اوور جدید تریل‌بلیزر را به بازار عرضه نمود، قطعاً پیش‌بینی نمی‌کرد که این کراس‌اوور ساب‌کامپکت به چنین موفقیت و فروشی دست پیدا کند. به گفتهٔ جی‌ام آتوریتی، تقاضا برای تریل‌بلیزر چهار برابر بیشتر از میزان عرضهٔ آن است. به همین دلیل، جنرال موتورز تولید کراس‌اوور کوچک‌تر شورلت ترکس را ۳۰ درصد کاهش خواهد داد تا فضای کافی برای تولید تریل‌بلیزر فراهم شود و بتواند ظرفیت تولید آن‌را افزایش دهد.

تقاضا برای تریل‌بلیزر آن‌قدر زیاد است که آن‌را به خوش‌فروش‌ترین خودروی نو در بازار ایالات‌متحده تبدیل کرده است به‌گونه‌ای که به‌طور متوسط تنها ۳۶ روز در نمایندگی باقی می‌ماند درحالی‌که در آمریکا خودروها به‌طور میانگین نزدیک به ۹۷ روز در نمایندگی منتظر خریدار می‌مانند. مدت‌زمان ماندن تریل‌بلیزر در نمایندگی در نسخهٔ اسپرت RS حتی از این هم کمتر بوده و به تنها ۲۹ روز می‌رسد.

تریل‌بلیزر که بر اساس پلت‌فرم VSS-F جنرال موتورز ساخته شده است، در کارخانهٔ این شرکت در کره جنوبی تولید می‌شود. قیمت این کراس‌اوور کوچک از تنها ۱۹ هزار دلار آغاز می‌شود درحالی‌که قیمت پایهٔ مدل کوچک‌تر ترکس ۲۱ هزار دلار است. تریل‌بلیزر با دو پیشرانهٔ سه سیلندر مختلف شامل ۱.۲ لیتری ۱۳۷ اسب بخاری و ۱.۳ لیتری ۱۵۵ اسب بخاری به بازار عرضه می‌شود و سامانهٔ چهارچرخ محرک هم برای آن قابل سفارش است.


/ 0 نظر / 35 بازدید